anunturi despre locuri de munca

Aici puteţi consulta ultimele anunţuri postate.

anunturi despre locuri de munca

Mesajde ioana.garcea » Mar Iun 26, 2012 8:43 am

În perioada 21 – 27 iunie 2012 ANOFM (Agenţia Naţională pentru Ocuparea Forţei de Muncă) anunţă că în judeţul Braşov sunt disponibile 223 locuri de muncă vacante, iar în judeţul Sibiu sunt disponibile 242 locuri de muncă vacante. Datele sunt rezultate din declaraţiile agentilor economici. Persoanele interesate se pot adresa AJOFM-ului local sau pot vizita site-ul http://www.anofm.ro/locuri-de-munca-vacante-zilnice unde pot fi vizualizate posturi disponibile în toată ţara.
ioana.garcea

Re: anunturi despre locuri de munca

Mesajde cosmina.grozavu » Joi Iun 28, 2012 12:37 pm

am vazut ca s-au afisat niste locuri de munca.cv trb sa il trimit pe site-ul acesta si as dori sa stiu daca si din orasul fagaras sunt oferte de munca.va multumesc
cosmina.grozavu

Mesajde ioana.garcea » Joi Iun 28, 2012 1:25 pm

toate posturile care au fost postate ca fiind disponibile (rubrica servicii) sunt din Fagaras. Deoarece au fost postate mai demult unele s-au si ocupat deja. Trimite CV-ul personal la office@ardct.ro, si mentioneaza ce posturi te intereseaza. Daca postul mai este disponibil CV-ul tau va fi trimis la firma angajatoare. De asemenea daca trimiti CV-ul poti sa fi anuntata ulterior daca apare ceva care corespunde cu cerintele tale (trebuie totusi sa mentionezi ce posturi te intereseaza sau macar in ce domenii de activitate)
ioana.garcea

Mesajde cosmina.grozavu » Joi Iun 28, 2012 8:29 pm

ok.multumesc si o sa trim cv.trebuie si scrisoare de intentie sau cv intr-un anumit fel fel completat?
cosmina.grozavu

Mesajde cosmina.grozavu » Joi Iun 28, 2012 8:34 pm

cosmina.grozavu scrie:ok.multumesc si o sa trim cv.trebuie si scrisoare de intentie sau cv intr-un anumit fel fel completat?

ma refer daca cv trebuie sa fiemodel europass..
cosmina.grozavu

Mesajde ioana.garcea » Vin Iun 29, 2012 2:34 pm

Scrisoare de intentie nu trebuie sa trimiti, ea se completeaza doar cand aplici pentru un post anume de la o anumita firma. CV-ul nu trebuie sa fie neaparat Europass dar este de preferat pentru ca este mai complex si mai profi. Vezi ca exista pe forum un topic despre CV. Uita-te si acolo si daca ai orice intrebare nu ezita sa o pui.
Daca nu specifici in CV specifica te rog in mail ce post / posturi te intereseaza, sau macar ce domenii de activitate.
ioana.garcea

Mesajde ioana.garcea » Lun Iul 09, 2012 10:23 am

Verificati saptamanal pagina de internet a AJOFM-ului pentru a identifica ultimele locuri de munca disponibile in judetul Brasov si nu numai. De pe site-ul AJOFM alegeti din meniul din stanga optinea "locuri de munca vacante", iar apoi selectati ce va intereseaza, locurile de munca din judetul BV, locurile de munca din tara sau a celor din strainatate.
ioana.garcea

Mesajde ioana.garcea » Lun Aug 20, 2012 12:33 pm

In data de 20 august AJOFM Brasov a anuntat 163 locuri de munca disponibile in Brasov si 5 in Fagaras. http://www.ajofm-bv.ro/site/locuri/locuri.htm
ioana.garcea

Mesajde ioana.garcea » Mie Aug 29, 2012 10:14 am

Un site unde puteti gasi informatii despre locuri de munca in strainatate este: http://eures.anofm.ro/
ioana.garcea

Mesajde vasile.gavarlas » Joi Aug 30, 2012 8:03 pm

ioana.garcea scrie:Un site unde puteti gasi informatii despre locuri de munca in strainatate este: http://eures.anofm.ro/

E foarte interesant site-ul recomandat, are foarte multe informatii daca stai sa il studiezi cu atentie. Mi se pare deosebit de utila si rubrica " conditii de munca si de viata in strainatate". Va multumesc frumos!
vasile.gavarlas

Înapoi la Anunţuri